Táto stránka využíva k poskytovaniu služieb cookies v súlade s Politikou používania cookies.

Zistiť viac
Act Beautiful
 

Pripravte sa na skúšky!

Skúškové obdobie je tu, zvládnite ho s prehľadom a hlavne úspešne!

 

Ako sa zo skúškového obdobia nezblázniť?

Vytvorte si časový plán, ktorý venujete len učeniu. Napíšte si všetky témy, ktoré je potrebné sa naučiť a zvýraznite tie najdôležitejšie z nich. Potom si ich poskladajte do časového plánu tak, aby bolo možné prejsť každú tému s dostatočnou rezervou.

Oblečte sa!

Deň voľna na učenie? Je lákavé ostať celý deň v posteli. Ale aby ste sa mohli poriadne sústrediť, je nutné naštartovať mozog. A to jednoducho spravíte tým, že vstanete, dáte si sprchu a oblečiete sa.

Správne jedzte

A zdravo. Dajte si počas dňa ľahko stráviteľné jedlo, po ktorom sa Vám nebude chcieť spať a Vaše telo nebude musieť spotrebovať množstvo energie na jeho vstrebanie. Nezabudnite na energetické raňajky a pripravte si desiatu či olovrant, aby ste nemuseli počas dňa siahnuť po tabuľke čokolády. Pretože čím by ste sa potom odmenili za skvelú prácu? ;)

Odpočívajte

Naplánujte si pauzy medzi učením, aby ste všetky informácie mohli vstrebať a dopriať si trochu regenerácie. Natiahnite sa, choďte na vzduch, vyčistite si hlavu.

Káva s mierou

Skúste obmedziť nápoje s kofeínom na minimum, počas učenia je dôležitý spánok, aby mal mozog možnosť informácie sprocesovať a uložiť a bol pripravený na vstrebávanie ďalšieho učiva. Kofeínové nápoje spánok narúšajú a vy potom budete mať menej energie a priestoru k učeniu.

Pite veľa vody

Vždy majte po ruke fľašu vody a jedzte veľa zeleniny, ktorá je bohatá na vodu, ako sú uhorky, paradajky, papriky a tak ďalej.

 

Spite, choďte spať pred polnocou a doprajte si kvalitný odpočinok.

Nenechajte sa rozptyľovať. Telefón nechajte v inej miestnosti alebo niekde veľmi ďaleko od stola, aby Vás nezvádzal k prokrastinácii.

Držíme palce.

Ďalšie články

Všetky články